-

telok : Wy tam telok nie kombinujcie i filozofa żałosnego z siebie nie róbcie

Roszczenia żydowskie 65 mld USD to rzeczywiste zagrożenie?

W notce pomijam bezzasadność prawną roszczeń żydowskich, jako rzecz oczywistą.

Od jakiegoś czasu środowiska żydowskie, a w ślad za nimi część publicystów prawej strony, straszy porządnych obywateli Polski jakimiś strasznymi roszczeniami związanymi z tzw. mieniem bezspadkowym Żydów polskich wymordowanych przez Niemców w czasie II WŚ.

Zanim przejdę do liczb, to może tytułem przypomnienia warto podkreślić, że Żydzi w II RP zasiedlali najliczniej wschodnią część Polski, tę którą były ZSRR zajął w ramach obrony swych ukraińskich i białoruskich „braci” (to akurat ok. 60% II RP). Decyzją Stalina, która zmierzała do osłabienia Niemiec i wiecznego skłócenia Polski z Niemcami, pozyskaliśmy tzw. Ziemie Odzyskane. Można powiedzieć, w kontekście żydowskich roszczeń, że to był los wygrany na loterii, bo do tych terenów akurat Żydzi roszczeń mieć nie powinni (Niemcy to inna sprawa).

Na tym może zakończę ten przydługi wstęp, który oczywiście niczego nie tłumaczy, a jedynie tworzy oświetlenie tematu.

Teraz o roszczeniach żydowskich. Jakiś czas temu mówiło się o 65 mld USD, teraz w dyskusjach pojawia się i bilion, sądzę że złotych, czyli na okrągło 250 mld USD.

Jako minimalista z natury ograniczę się do tych 65 mld USD. Dużo to czy mało? Kwota jest oczywiście niewyobrażalna dla normalnego człowieka, więc trzeba ją z czymś porównać, by mieć jakąś proporcję.

Najpierw może przeliczmy USD na PLN. Dziś mamy 2 marca 2018 i zobaczmy, jaki nam kurs podaje NBP. No, więc mamy 1 USD = 3,4200 (to kurs średni).

Przeliczamy: 65 [mld USD] x 3,42 [PLN]/[USD] = 222,3 [mld PLN]

Dużo, to czy mało, to dalej nie wiemy. Zerknijmy w takim razie ile wynosi budżet państwa Polski 2018, państwa chyba jednak dosyć sporego jak na warunki europejskie. Dochodowej z tego powodu, bo chyba raczej z dochodów można coś spłacać.

No i mamy tu: 355 [mld PLN]

Teraz zestawmy roszczenia żydowskie w minimalnym wymiarze 65 [mld USD] z dochodami budżetu na rok 2018.

{222,3 [mld PLN]/ 355 [mld PLN]}x 100% = 62,6%

Chyba mamy złapane proporcje i to przyjmując tę minimalną kwotę roszczeń żydowskich. Robi wrażenie? Wiadomo, że tak i to zwłaszca, jeśli porówna się ją z reparacjami wojennymi, jakie były wypłacane przez państwa, które przegrywały wojny. Czy my prowadziliśmy wojnę – przegraną – z Żydami?

By już dalej nie nudzić. Roszczenia żydowskie w tak absurdalnej wysokości można włożyć między bajki, między książki Wołoszańskiego (każde inne zresztą też). Żaden rząd w Polsce na wypłatę takich pieniędzy nigdy się nie zgodzi, bo po takiej zgodzie zostanie zmieciony i zstąpiony przez taki, który taką zgodę wypowie.

Oczywiście warto obserwować działania organizacji żydowskich, bo one bardzo skutecznie niszczą wizerunek Polski na świecie, a to też się na pieniądze przekłada. Nie ma jednak, poza osobistym interesem, sensu ekscytowanie (to cytat z G. Brauna) Polaków tymi roszczeniami. Ten tygrys jest papierowy.

P.S. Polska nie ma problemu z Żydami, ale z Niemcami. To Niemcy mają w posiadaniu ogromną część naszej gospodarki. To Niemcy są głównym kierunkiem naszego eksportu.tagi: roszczenia żydowskie 

telok
2 marca 2018 16:45
92     2036    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
przemsa @telok
2 marca 2018 16:53

> Roszczenia żydowskie w tak absurdalnej wysokości można włożyć między
> bajki, między książki Wołoszańskiego

W sprawie tych roszczeń nie mam zdania i raczej skłaniam się ku tezie, że są nierealne, ale akurat nie widzę problemu, by w razie czego łaskawie rozłożono nam ich spłatę na x lat.

 

zaloguj się by móc komentować

telok @przemsa 2 marca 2018 16:53
2 marca 2018 16:57

"ale akurat nie widzę problemu, by w razie czego łaskawie rozłożono nam ich spłatę na x lat"

To by musiała być jakaś umowa rządu RP z kim? Ta rząd zostanie zmieciony w wyborach przedterminowych, a umowa wypowiedziana skutecznie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @telok
2 marca 2018 17:08

> To by musiała być jakaś umowa rządu RP z kim?

Z tym, kto wystąpił ze skutecznym żądaniem. Czy na raty, czy od razu całość, ktoś musiałby być przecież stroną umowy. 

> Ta rząd zostanie zmieciony w wyborach przedterminowych,
> a umowa wypowiedziana skutecznie.

Być może. Mnie chodzi tylko o to, że argument, że kwota jest zbyt duża, a więc tym samym nie da się jej wyegzekwować, mnie nie przekonuje.

 

zaloguj się by móc komentować

telok @przemsa 2 marca 2018 17:08
2 marca 2018 17:13

"argument, że kwota jest zbyt duża, a więc tym samym nie da się jej wyegzekwować, mnie nie przekonuje"

Dla mnie to argument młotek. Francuzi przedobrzyli po I WŚ z reperacjami od Niemiec, Anglicy też i jak na tym wyszli?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @telok 2 marca 2018 17:13
2 marca 2018 17:16

> Dla mnie to argument młotek. 

Możesz mieć oczywiście rację, ale ja po prostu nie jestem przekonany :-)

zaloguj się by móc komentować

telok @przemsa 2 marca 2018 17:16
2 marca 2018 17:20

Ja oczywiście nie miałem zamiaru nikogo przekonywać tą notką. Chciałem tylko pokazać o czym tak lekko mówimy od 65 mld USD do biliona nie wiem czego. To są bajki.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @telok 2 marca 2018 17:20
2 marca 2018 17:24

> Chciałem tylko pokazać o czym tak lekko mówimy od 65 mld
> USD do biliona nie wiem czego. To są bajki.

Dla mnie to bajki bardziej z tego względu, że ciężko byłoby wskazać podstawy prawne dla realizacji tych roszczeń.

 

zaloguj się by móc komentować

telok @przemsa 2 marca 2018 17:24
2 marca 2018 17:31

Nawet podstawa prawna przy takich kwotach znaczenia nie ma. To są kwoty abstrakcyjne.

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz @telok
2 marca 2018 18:19

To nie są abstrakcyjne kwoty. Wariant optymistyczny; 65/30 lat=2,16 rocznie plus odsetki, powiedzmy  4 mld USD rocznie. To jest do uniesienia, a nie wiemy, co kolejni prezydenci III RP i premierzy obiecali samomianującym się wierzycielom. Że coś obiecali, to pewne, nie wiemy czy coś podpisali, jest to niestety dość prawdopodobne. Tusk po spotkaniach się tłumaczył, że nie odrzucał żądań ale argumentował, iż nas nie stać. LK też coś marudził ale bardziej niejasno. Teraz jak nas podobno stać, to mamy żądania i ostrą jazdę przygotowawczą w propagandzie. Sądzę, że najpierw doprowadzą do uznania wierzytelnosci i ustalenie "korzystnego dla obu stron" harmonogramu spłat, a potem jak istotnie wzrosną stopy procentowe, bo już powoli rosną, może odbyć się taka gra wierzytelnościami polskimi, że nie będziemy już mogli wejść do cudzego lasu na grzyby i żadne zapisy w śmiesznych kwitach nam nie pomogą. Tak to się robi w Tel Awiw'ie i Nowym Jorku.

Chciałbym przypomnieć, że gdy Gierek pożyczał pieniądze w latach 1972-1974 to stopy procentowe były na poziomie 6 %, a gdy koledzy go wywalali, to sięgały 17%. W przyrodzie takie zmiany mają miejsce, mówię o stopach procentowych. Jeśli stopy procentowe sięgną 10%, to budżet będzie musiał zapłacić tytułem samych odsetek ok 100 mld zł rocznie. T.j. około 30% budżetu na 2018 rok. Przy dzisiejszym kursie złotówki i jeśli będą chętni do rolowania polskiego długu. Jak dodamy do tego długi przedsiębiorstw w walutach obcych i frankowiczów, to widzimy rzeczywstą skalę zagrożenia.

Między innymi dlatego nie pokazuje nam się nic o sytuacji w Grecji, gdzie jest już po zawodach. Z drugiej strony, w propagandzie żadnej z szajek mających pretensje do kasy z naszych podatków nic nie ma o sytuacji w Czechach, gdzie chyba mają nadwyżkę budżetową i bardzo mały dług, jeśli jakikolwiek. Informacje o polityce gospodarczej Czech są chyba w Polsce cenzurowane od zawsze.

Morawiecki to wszystko wie i próbuje maskować nadwyżki, inwestować w produkcje czegokolwiek, co ma sznasę sprzedać się za granicą, zachęcić firmy do inwestowania. Oby Mu się udało.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Wrotycz 2 marca 2018 18:19
2 marca 2018 18:23

Oczywiście.  Cieszę się ze ktoś to rozumie. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @telok 2 marca 2018 17:20
2 marca 2018 18:23

to może dałoby się uzgodnic taki deal: organizacje żydowskie załatwiają nam odszkodowania wojenne od Niemiec, ale  
nie mniej niz 130 mld USD, i wówczas dzielimy się z tymi organizacjami w proporcji  fifty-fifty.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Wrotycz 2 marca 2018 18:19
2 marca 2018 18:28

> To nie są abstrakcyjne kwoty.

Mniej więcej o to, choć ująłem rzecz bardzo oględnie, mi chodziło.

zaloguj się by móc komentować

telok @Wrotycz 2 marca 2018 18:19
2 marca 2018 18:40

Albo rozmawiamy poważnie, albo sobie opowiadamy. Co ma Gierek wspólnego z roszczeniami żydowskimi to tylko Pan pewnie wie. Czy Pan sądzi, że gwałtowny wzrost stóp procentowych na całym świecie był pułapką zastawioną na Gierka?

zaloguj się by móc komentować

telok @stanislaw-orda 2 marca 2018 18:23
2 marca 2018 18:41

Nigdy i pod żadnym pozorem, bo wtedy uznamy bezzasadne roszczenia żydowskie.

zaloguj się by móc komentować

telok @Wrotycz 2 marca 2018 18:19
2 marca 2018 18:56

Przecież problemy tzw. PIGS nie wynikają z rządań żydowskich bankierów, ale z przyjęcia EURO. To był ich gwóźdź do trumny. W normalnym układzie to marka niemiecka by kosztowała 6, a lir 3, drahma 2 itd. Euro spowodowało gigantyczną nadwyżkę handlową Niemiec i tragedię w PIGS. Przy tej samej walucie towary PIGS okazały się niesprzedawalne.

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok
2 marca 2018 19:00

Jeśli uznamy, że te roszczenia za nielegalne to wystarczy nie płacić na zasadzie pocałujta nas w tyłek np. Argentyna tak zrobiła z całym długiem i prawie zrobili to Grecy.

Grożniejsza jest sytuacja, gdy biby nie uznajemy PRLu, a nie robimy nic w kierunku rescytucji stanu prawnego z dnia 31 sierpnia 1939 roku.

zaloguj się by móc komentować

telok @JSC 2 marca 2018 19:00
2 marca 2018 19:07

Te żydowskie roszczenia to bajka o żelanym wilku, bo żadnej podstawy do tego nie ma. Żydzi nas mogą tam gdzie pana majstra w d... pocałować. Jest z tego tylko dużo złej krwi i tyle. Inny problem możemy mieć natomiast z Niemcami.

Jedyną skuteczną metodą wymuszania roszczeń od tysiącleci jest potężna armia robiąca manewry przy granicy.

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok 2 marca 2018 19:07
2 marca 2018 19:16

Jest też inna metoda... Realizacja hasła wyborczego "Kto nie płaci ten wypad z NATO", zwłaszcza, że Amerykom należy na pivocie na Pacyfik.

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok
2 marca 2018 19:18

PS. Nawet jak zrobi to na za 5 impeachment to i tak będziemy w dupie.

zaloguj się by móc komentować

telok @JSC 2 marca 2018 19:18
2 marca 2018 19:26

Ale my nie jesteśmy w dupie. Sąsiadów mamy słabych i dzięki Bogu z Rosją nie graniczymy. Niemcy to oczywiście problem, ale do ogarnięcia. Tylko trzeba V kolumnę pogonić i może być całkiem OK.

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @telok
2 marca 2018 19:43

Zupelnie nie doceniacie operatywnosci Zydow.

Sposobow wymuszania haraczu jest wiele.

To wcale nie musza byc jakies ustalone splaty, zreszta chyba nie byloby to mozliwe bo

kto obliczy globalna wartosc tych roszczen.

Organizacje wystepujace (prawem kaduka, oczywiscie) w imieniu osob, przedwojennych zydowskich

instytucji, organizacji beda zglaszaly roszczenia do np. terenu dawnej synagogi, chederu czy innej nieruchomosci

i na podstawie obecnych cen rynkowych (z pewnoscia da sie je mocno zawyzyc) zadac beda rekompensaty za konkretna

nieruchomosc.   Tysiace przyssawek.   Cos na podobienstwo opowiadania o lichwiarzach w Zydowskim numerze SN.

zaloguj się by móc komentować

telok @Slepowron 2 marca 2018 19:43
2 marca 2018 20:01

Jeśli armia licząca kilkadziesiąt dywizji nie robi nam ćwiczeń przy granicy dla uwiarygodnienia swoich żądań, to te żądania górali z góry Synaj możemy puścić mimo uszu.

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok 2 marca 2018 19:26
2 marca 2018 20:07

Nie doceniasz sytuacji:

- na Ukrainie mogą na powrót zrobić Dzikie Pola, a po dzisiejszemu Kosowo do kwadratu
- mają do nas dostęp przez Białoruś
- graniczymy z Pribałtyka nie do obrony środkami konwencjalnymi, a która blokuje kawał wybrzeża, którego potrzebuje Flota Bałtycka, by być godną miana związek operacyjny.

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok
2 marca 2018 20:09

PS. Zajęcie Pribałtyki przy okazji integruje Kaliningrad (graniczymy z nim) z resztą Rosji.

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok
2 marca 2018 20:14

PS. 2

Nie zapominajmy, że do spółki z Turcją mogą zwalić nas migrantów prze Ukrainę albo z tzw. puszczy w Brześciu.

zaloguj się by móc komentować

telok @JSC 2 marca 2018 20:09
2 marca 2018 20:15

No, ale w jakim celu Rosja ma to robić, jak na wschodzie ma kolosalne Chiny, które się oblizują na swoje dawne tereny Cesarstwa Chińskiego? Rosja jest od zawsze w tragicznym położeniu geostrategicznym. To jest jedyny kraj na świecie, z ambicjami mocarstwowymi bez portów przyzwoitych. Bałtyk to bajoro zamknęte cieśninami duńskimi. Morze Czarne to Dardanele i Bosfor. Oni mają przyzwoity port jeden czy drugi na wschodzie.

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok 2 marca 2018 20:15
2 marca 2018 20:26

Mimo to potrafią się rozpychać i to na trasie szlaków jedwabnych co Chiny planują... Z drugiej strony szykuje się ostra rywalizacja na Arktyce, a to oni mają tam najwięcej atutów.

Zajęcie kluczowej pozycji na NSJ może Putin traktować jako zabezpieczenie.

zaloguj się by móc komentować

telok @JSC 2 marca 2018 20:26
2 marca 2018 20:34

Putin jak Pan, moim zdaniem trafnie zauważył, musi pilnować Antarktyki, gdzie dziś rozgrywana jest Wielka Gra, by nawiązać do rywalizacji GB z Rosją prowadzonej w wieku XIX. Tych swoich najlepszych bojców musi też trzymać na granicy z Chinami i całą islamską Azją. Agresja na bałtów, czy na Polskę jest w wykonaniu Putina kompletnie nielogiczna i niewykonalna. Na cholerę mu woja z NATO? Co byśmy o tym pakcie nie sądzili.

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok
2 marca 2018 21:05

Z tymże przed Chinami rzeczywiście tylko się broni, ale w Azji Islamskiej to oni prowadzą ofensywę na kluczowych odcinkach NSJ tak samo jak na Ukrainie i potencjalnie na Bałkanach i Pribałtyce.

Z kolei Chiny też mają swoje problemy, głównie z USA, które zamykają ichniejszą flotę w portach i niebezpiecznie nawisają z Korei Południowej na Pekin.

A co do NATO... Przypominam hasło wyborcze Trumpa (...)Albo zapłacą, także za działania w przeszłości, albo muszą się wynieść. Jeśli to rozbije NATO, to trudno(...)
Z naszej strony trudno, bo zamyka wschodnią flankę w kotle, co pozbawia ją rację bytu.

A co nie wypadania, to kto wie, że 65 mld. $ nie jest cześcią haraczu?

A tak ogólnie to wiele wskazuje na to, że Trump dogaduje się z Putinem... możliwe, że prostytutka o nazwisku Rybka zatopi go (albo przynajmniej będzie jego Smoleńskiem).
Żródło:
https://pikio.pl/dorwali-prostytutke-nastia-rybka-zdradzic-zwiazki-prezydenta-rosja/

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok
2 marca 2018 21:16

PS.

W Arktyce Rosjanie to tradycyjnie już są potęga... Czego przykładem są okręty podwodne klasy Tajfun, zdolne przebić pokrywę lodową i odpalić ok. setki pocisków balistycznych.

zaloguj się by móc komentować

JSC @JSC 2 marca 2018 21:16
2 marca 2018 21:22

Sprostowanie.

Tajfuny przenoszą ok. 200 pocisków.

zaloguj się by móc komentować

telok @JSC 2 marca 2018 21:05
2 marca 2018 21:26

Bardzo ciekawy przegląd polityki światowej w kilku słowach. To bardzo cenie. Ja tylko odniosę się do Rosji i jej apetytów na państwa baltyckie i Polskę. Nie widzę żadnego sensu strategicznego w planie zajmowania krajów mikro (bałtyckie) i sporego - Polska przez Rosję. Zadziera z NATO i nic nie zyskuje. W momencie zaangażowania większych sił na odcinku zachodznim Rosja ma pewne rewolucje islamskie na wschodzie finansowane przez USA i Arabię Saudyjska (jak to było ćwiczone w Afganistanie).

Co do Trumpa, to jego nic nie zatopiło i nic nie zatopi. On ma swoje spore pieniądze i może bez żebrania jak Clintony, wynająć sobie takich żydowskich prawników, którzy w sądzie udowodnią, że Trump jest prawiczkiem.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @JSC 2 marca 2018 21:22
2 marca 2018 21:28

ok. 200 głowic, bo są uzbrojone w pociski wielogłowicowe

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @telok 2 marca 2018 18:41
2 marca 2018 21:32

potajemnie, rzecz jasna.

zaloguj się by móc komentować

telok @stanislaw-orda 2 marca 2018 21:28
2 marca 2018 21:34

Przyszedł Unu z informacjami prosto z Langley :)

zaloguj się by móc komentować

JSC @stanislaw-orda 2 marca 2018 21:28
2 marca 2018 21:36

Z tymi 200 rakietami mogłem coś pokręcić... ale te okręty mają wielkość Pałacu Kultury, a to jest sporo miejsca.

zaloguj się by móc komentować

telok @stanislaw-orda 2 marca 2018 21:32
2 marca 2018 21:36

Unu, jesteś mistrzem krótkiej formy:)

zaloguj się by móc komentować

Jacek @telok
2 marca 2018 21:37

Przede wszystkim dlaczgo nikt się nie zapyta, jakim prawem?

W czasie wojny zginęło 6 milionów polskich obywateli  (niektórzy piszą, że brakuje 11 milionów) . Część z nich była katolikami, a część innego wyznania. Nie ma powodu aby Polska komukolwiek płaciła za cokolwiek, a już na pewno nie za to, że zabito jej obywateli. Czy Watykan domaga się, od nas pieniędzy za to, że w wyniku upadku źle bronionego państwa dopuściliśmy do tego, iż wymordowano miliony Katolików? Albo Niemcy za zabitych protestantów?

Jeżeli zabici mają spadkobierców, to przyjeżdżają z papierami i (jeśli oczywiście gronkowiec wcześniej na majątku łapy nie położył) w sądzie wszystko elegancko załatwiają. Wyjątek już zrobiono w Polsce zwracając gminom żydowskim cmentarze i bóżnice. Ponieważ z nimi trudno dojść do ładu (ad hoc tworzono gminy z dziwnych ludzi?) są teraz w tych miejscach stacje benzynowe i czort wie co jeszcze. Zamiast miejsc gdzie się Żydzi modlą lub są grzebani.

Na całym świecie, jeśli zmarły spadkobierców nie ma, państwo, którego obywatelem był bierze spadek pod opiekę.   Gdyby nie było takiego prawa, to w wielu miastach na całym świecie stałoby wiele bezpańskich ruin. A już w Warszawie wyglądałoby tak pół miasta, jeśli nie całe.

Żądanie, że Polska nie może dziedziczyć po Żydzie jest rasistowskie - jeśli uznać za NSDAP, że istnieje rasa żydowska - lub jeszcze inne, ale na pewno nie zgodne z jakimkolwiek prawem.

To co tu widzę - zastanawianie się czy na raty, czy jak to spłacać, to nie tylko głupota, ale normalna zdrada.  

Puśccie wodze fantazji i zobaczycie jakie mogą byc jej skutki.

Ja nie mam odwagi tego tu napisać.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok 2 marca 2018 21:34
2 marca 2018 21:45

Co do wojny z Polską to też za bardzo nie widzę sensu, gdy miękkim podbrzuszem Europy są Bałkany, na króre ostrzy sobie zęby Erdogan. Ale co do Pribałtyki akurat szybko wojenka hybrydowa ma sens, bo to wybrzeże dla Floty Bałtyckiej i połączenie z Kaliningradem. Korzyści ekonomiczne też się znajdą w postaci np. gazoportu.

(...)Co do Trumpa, to jego nic nie zatopiło i nic nie zatopi. On ma swoje spore pieniądze i może bez żebrania jak Clintony, wynająć sobie takich żydowskich prawników, którzy w sądzie udowodnią, że Trump jest prawiczkiem.(...)
Tylko, że zostaje problem zdjęć, które rzekomo ma pokaże je tylko Amerykanom... tylko, że zapewne trafi do Rosji i będzie robiła z Putinem co wrak Tupolewa z nami.

zaloguj się by móc komentować

telok @Jacek 2 marca 2018 21:37
2 marca 2018 21:47

Ja bym radził zachować spokój. To że nie ma żadnego prawa społeczność żydowska do roszczeń to rzecz oczywista i prawo każdego cywilizowanego państwa określa sposób postępowania z mieniem bezspadkowym. Na dzień dzisiejszy, żaden Kodeks Cywilny żadnego państwa nie zawiera wyłączenia żydowskiego mienia bezspadkowego i specjalnego z nim postępowania. Mienie bezspadkowe przejmuje wszędzie skarb państwa i tyle.

zaloguj się by móc komentować

JSC @Jacek 2 marca 2018 21:37
2 marca 2018 21:49

(...)Jeżeli zabici mają spadkobierców, to przyjeżdżają z papierami i (jeśli oczywiście gronkowiec wcześniej na majątku łapy nie położył) w sądzie wszystko elegancko załatwiają.(...)

Otóż nie... Roszczenia te przechwytuje mafia, żadna komisja Jakiego tego nie zmieni.

zaloguj się by móc komentować

telok @JSC 2 marca 2018 21:45
2 marca 2018 22:03

No, ale na cholerę Erdoganowi jacyś bitni Serbowie i Horwaci? Przecież on ma Bosfor i trzyma w ręku możliwość pływania z Morza Czarnego na Śródziemne. To już Niemcy pokazali w czasie I WŚ jak dwoma okrętami zablokować ruskim Bosfor. Bałtyk jest strategicznie chyba nikomu do niczego nie potrzebny. Bo i do czego? No, a o Trumpa to ja bym jednak był spokojny. Co dzień mamy jakąś rewelację, które już go mają obalić, a ten kolo się trzyma. To jest ta siła człowieka, który ma swoje pieniądze i nie ma wielkich (bo pewnie jakieś ma) zobowiązań do sponsorów.

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok 2 marca 2018 22:03
2 marca 2018 23:06

(...)No, ale na cholerę Erdoganowi jacyś bitni Serbowie i Horwaci?(...)

Po to zyskać sławę godną sułtana Sulejmana (tego z Wspaniałego Stulecia).

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @przemsa 2 marca 2018 16:53
3 marca 2018 00:00

No dobrze,a co z mieniem pobiałoruskim,pocygańskim,poukraińskim,politewskim etc.  etc..?

zaloguj się by móc komentować

JSC @DYNAQ 3 marca 2018 00:00
3 marca 2018 00:09

Nauccziwiej byłoby zrobić możliwie pełny reset stanu prawnego z 31 sierpnia 1939 roku.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @DYNAQ 3 marca 2018 00:00
3 marca 2018 09:12

Ja tylko pisałem, że moim zdaniem - w razie czego - akurat wielkość roszczeń nie będzie problemem.

 

zaloguj się by móc komentować

telok @przemsa 3 marca 2018 09:12
3 marca 2018 09:55

No, ale jak Pan sobie wyobraża zaspokojenie tych wydumanych roszczeń żydowskich? Jeden z komentatorów coś tu pisał o tajemniczych rozmowach prezydentów Polski i Izraela, coś jeszcze też zresztą.

Czegoś takiego w historii świata nie było, by spore państwo zgodziło się na taki dyktat niewiadomo kogo. Takie wymuszenia i to nie na taką skalę, są możliwe jedynie w przypadku krajów mających wspólną granicę. Już o tym pisałem, ale tylko manewry kilkunastu dywizji przy granicy mogą być argumentem wartym rozważenia. Na dzisiaj, i nie zanosi się na zmianę tej sytuacji, nie mamy granicy z Izraelem.

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz @telok 2 marca 2018 18:40
3 marca 2018 09:57

Może Pan nie wiedzieć ale stopy procentowe zmieniają się, pomińmy przyczyny. Obecnie jestśmy w fazie niskich stóp procentowych. W obszarach stabilnych walut są na poziomie 2-3%. Chcę tylko powiedzieć, że tak nie będzie zawsze. Przyjdzie czas wysokich stóp procentowych i należy się z tym liczyć. Tyle tylko chcę powiedzieć. Przykład Grecji służy tylko do pokazania co się dzieje jeśli skarb państwa nie obsługuje długu. Nieobsługiwanie długu może być skutkiem wzrostu stóp procentowych lub nadmiernego zadłużenia przy stałych stopach. Jeśli zadłużenie jest wysokie i wzrosną stopy procentowe to dług przstaje być obsługiwany, mimo że był obsługiwany przy mniejszych stopach. Proszę sobie poszukać co mówiłą proesor Gilowska o zadłużeniu  RP.

zaloguj się by móc komentować

orjan @Wrotycz 2 marca 2018 18:19
3 marca 2018 09:58

... nie wiemy, co kolejni prezydenci III RP i premierzy obiecali samomianującym się wierzycielom. Że coś obiecali, to pewne, nie wiemy czy coś podpisali, jest to niestety dość prawdopodobne. ...

Ja radzę zachować większy spokój. Skuteczne zawarcie umowy, w której stroną byłaby RP wymaga pewnych konstytucyjnych "konwalidacji", bez których podpisane obietnice są bezwartościowe dla odpowiednich "samomianujących-się-wierzycieli" . Pomijając oczywiście ich pretensje prywatnie do poszczególnych obiecywaczy i podpisywaczy oraz do siebie samych.

Wydaje mi się, że realizacja takich obietnic musiałaby ewentualnie nastąpić w formie zawartej umowy międzynarodowej, a ta wymagałaby ratyfikacji wyrażonej w ustawie. A już przynajmniej zawiadomienia Sejmu.

PO cichu, można "technicznie" kombinować i bez umowy, ale nawet wtedy pieniądze muszą wyjść z budżetu. Tego, popierając tu obserwację autora dotyczącą skali, nie da się załatwić po cichu.

Dlatego, także zauważając zachodzące obecnie gwałtowne zwiększenie się w tym temacie publicznej świadomości i ostrożności a to głównie dzięki bez sensu krytykowanym czynnościom obecnego rządu, autor ma rację: tego geszeftu przeprowadzić się nie da.

Czym innym jest natomiast narzucenie zobowiązań nie z umowy zawartej z Polską, ale z orzeczenia (jakiegoś) o odpowiedzialności Polski tytułem winy (jakiejś). Właśnie tego typu zamiary "samomianujących-się-wierzycieli" idą się walić dzięki zwłaszcza tym obecnym czynnościom polskich władz, które są bez sensu krytykowane.

NB.: należy dokładnie przyglądać się: kto te czynności krytykuje, bo on jakiś sens ma.

 

zaloguj się by móc komentować

telok @Wrotycz 3 marca 2018 09:57
3 marca 2018 10:03

Bardzo dziękuję za ciekawy wykład. Człowiek uczy się całe życie. Tylko nie bardzo rozumiem jaki to ma mieć związek z roszczeniami żydowskimi? Jako człowiek grzeczny, nie dopuszczam myśli, że Pana zdaniem, Żydzi tak pomajstrują przy stopach procentowych walut światowych by zniszczyć Polskę. Są oczywiście możliwe ataki spekulacyjne, ale to może trwać tylko jakiś czas.

zaloguj się by móc komentować

telok @orjan 3 marca 2018 09:58
3 marca 2018 10:12

Bardzo dziękuję za merytoryczną wartość dodaną do mojej skromnej notki. Sytuacja nie jest przyjemna, gdy jacyś dżentelmeni czegoś domagają się od naszej Polski, ale nie dajmy się zwariować. Mam nadzieję, że zestawiając kilka liczb pokazałem czytelnikom o czy rozmawiamy i jak absurdalnymi są te żądania.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @telok 3 marca 2018 09:55
3 marca 2018 10:12

na dzisiaj nie mamy takiej granicy, ale jak wykroją kawałek z Ukrainy, to kto wie.

zaloguj się by móc komentować

telok @stanislaw-orda 3 marca 2018 10:12
3 marca 2018 10:15

Unu, proszę nie kracz. Tam już (na Ukrainie znaczy) dorobili się żydowskiego premiera i nie jest to pewnie ich ostatnie słowo:)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @telok 3 marca 2018 09:55
3 marca 2018 10:31

Przecież już w pierwszym swoim komentarzu napisałem, że sobie nie wyobrażam, ale z innych powodów niż Pan*. Tyle.

 

*Proponuję luźniejszą formę Ty itd:)

zaloguj się by móc komentować

telok @przemsa 3 marca 2018 10:31
3 marca 2018 10:33

[*] Ok przyjąłem do wiadomości:)

zaloguj się by móc komentować


JSC @orjan 3 marca 2018 09:58
3 marca 2018 10:39

(...)PO cichu, można "technicznie" kombinować i bez umowy, ale nawet wtedy pieniądze muszą wyjść z budżetu. Tego, popierając tu obserwację autora dotyczącą skali, nie da się załatwić po cichu.(...) Tak jak Wiktor "Nigdy nie wpuszę Arabów" Orban?
zaloguj się by móc komentować

JSC @stanislaw-orda 3 marca 2018 10:12
3 marca 2018 10:41

W Europie na Ukrainę jest za dużo, żeby dali radę.

zaloguj się by móc komentować

JSC @JSC 3 marca 2018 10:41
3 marca 2018 10:42

W Europie na Ukrainę jest za dużo chętnych, żeby dali radę.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @telok
3 marca 2018 11:16

i Orjan

Wreszcie jaki głos rozsądku;-)

zaloguj się by móc komentować

telok @jolanta-gancarz 3 marca 2018 11:16
3 marca 2018 11:37

Szanowna Pani, nic nie sprowadza tak na ziemię jak liczb kilka.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @telok
3 marca 2018 11:46

Matematyka jest królową nauk;-)

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok 3 marca 2018 11:37
3 marca 2018 12:08

Za rozsądek masz takie coś:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,22907060,wegry-strasza-imigrantami-jednoczesnie-ich-przyjmujac-w-co.html
?

zaloguj się by móc komentować

telok @JSC 3 marca 2018 12:08
3 marca 2018 12:10

Gratuluję źródła informacji.

zaloguj się by móc komentować

telok @jolanta-gancarz 3 marca 2018 11:46
3 marca 2018 12:40

"Matematyka jest królową nauk;-)"

Jeśli przyjmiemy, że logika jest częścią matematyki to tak. Puryści jednak będą się upierać, że logika to gałęź filozofii:)

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok 2 marca 2018 22:03
3 marca 2018 13:08

(...)Bałtyk jest strategicznie chyba nikomu do niczego nie potrzebny.(...)

Dla Rosji ma wartość nawet ujemną, ale musi się tam bronić najlepiej jak potrafi... ale o tym póżniej.

Co do porównywania do Morza Śródziemnego to za przeproszeniem, kraje które leżą nad nim to głównie HDiKK (że tak powtórzę za Sienkiewiwiczem).

Co do braku znaczenia może być przekonany skoro wypycha z niego USA... A jak się spawa rozlużni wtedy Putin będzie mógł podjąć grę, aby zająć Pribałtykę i kluczowe wyspy (nie ma ich tak dużo) dla ogólnomorskiej strefy A2/AD, dzięki czemu będzie mógł się czuć w tym regionie w miarę bezpiecznie.

Jeszcze wrócę do znaczenia:
Bałtyk ma kluczowe porty Europy, które zyskają na zaczeniu, gdy zostanie odpalony Szlak Jedwabny do Polski i nitka rozparta po tzw. Wielkich Rzekach Syberii do  czy przez kanał Kanał Białomorsko-Bałtycki zaczną się wlewać zaoby naturalne Arktyki.

zaloguj się by móc komentować


telok @JSC 3 marca 2018 13:08
3 marca 2018 13:16

No ale przecież Niemcy w czasie II WŚ pokazali jak kilkoma minami morskimi zablokować wspaniałą flotę sowietów. Rosja to papierowy tygrys i ma inne problemy. Ekscytowanie się Rosją jest ciekawe, ale bezproduktywne. Oni nawet kozaków nie mają.

zaloguj się by móc komentować

telok @JSC 3 marca 2018 13:12
3 marca 2018 13:18

No, ale co z tego ma wynikać? Chyba jest różnica między 1300 kolesi, a 65 mld USD?

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok 3 marca 2018 13:18
3 marca 2018 13:22

To była aluzja do tajnych protokołów Tuska z Izraelem i USA.

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok 3 marca 2018 13:16
3 marca 2018 13:28

(...)Rosja to papierowy tygrys i ma inne problemy.(...)

Może tak, a może... ale za to nie muszą się bać takiego mocarstwa jak Korea Północna.

zaloguj się by móc komentować

telok @JSC 3 marca 2018 13:22
3 marca 2018 13:29

No i co one mogą być warte? Jakie Tusk miał umocowanie do podpisywania czegokolwiek? To tak nie działa, że upijemy jakiegoś premiera, a on odda połowę swojego państwa komuś tam.

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok 3 marca 2018 13:29
3 marca 2018 13:33

Serio? To dlaczego akceptujemy rzeczywistą utraty połowy Polski po w wyniku traktatów zawartych po II WŚ roku?

zaloguj się by móc komentować

orjan @JSC 3 marca 2018 10:39
3 marca 2018 15:10

Nie wiem o co chodzi z tym Orbanem i Arabami, ale wydatki budżetu układa się w złotych, a nie w Arabach. Stąd kontrola jest bardziej konkretna.

 

zaloguj się by móc komentować

JSC @orjan 3 marca 2018 15:10
3 marca 2018 15:15

Polskiego może i nie, ale unijny będzie.... a do tego w tzw. praworządności.

zaloguj się by móc komentować

orjan @telok
3 marca 2018 16:07

Widzisz, w innym blogu (u Toyaha) piszesz, że odczuwany ucisk był dla ludu motywem buntu protestanckiego. Jeśli więc pojawi się ucisk unijny, to chyba damy sobie radę z tymi uciskaczami. Powinności życia zbiorowego zawsze jakieś są. Istotne jest jednak wiedzieć o istnieniu granicy, za którą ręce już nie klaszczą, a szukają siekiery.

Unia jeszcze żadnego buntu nie przeżyła i nawet najmniejszego nie przeżyje.

 

zaloguj się by móc komentować

telok @orjan 3 marca 2018 16:07
3 marca 2018 16:09

Jak sądzę to komentarz do  JSC:)

zaloguj się by móc komentować

JSC @orjan 3 marca 2018 16:07
3 marca 2018 16:27

(...)Unia jeszcze żadnego buntu nie przeżyła i nawet najmniejszego nie przeżyje.(...)

Czego to UE nie może przeżyć:

- referendum o bankructwie Grecji

- Brexit

- mocna kandydatura Le Pen z Frexitem

- opór wobec traktatu lizbońskiego

- Orban

- "Dobra zmiana"

- Pegida

zaloguj się by móc komentować

orjan @orjan 3 marca 2018 16:07
3 marca 2018 16:29

To miało być do @JSC 15:15

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @JSC 3 marca 2018 16:27
3 marca 2018 16:49

Które z wymienionych zjawisk miało charakter buntu?

Zadaj sobie lepiej pytanie, co mogłaby zrobić Unia w przypadku analogicznym jak Solidarność z tą jednak różnicą, jeśli rząd stanąłby po stronie Polaków, a nie po stronie komisarzy unijnych?

W 1980 była jakaś mniej, czy bardziej realna groźba ruskich czołgów. A dzisiaj? W ramach represji zamkną Polakom Lidla? Czy może naprawią i wyślą niemieckie czołgi z Martinem Szulcem na desancie? A może podjarają tutejszą atmosferę blokując Polakom jakieś fundusze?

Gdyby mnie pytali, to na początek poradziłbym zamknąć Lewandowskiego.

 

zaloguj się by móc komentować

telok @orjan 3 marca 2018 16:49
3 marca 2018 17:07

"Gdyby mnie pytali, to na początek poradziłbym zamknąć Lewandowskiego."

Ja bym mu do towarzystwa pod celę dostarczył Różę Woźniakowską z domu.

zaloguj się by móc komentować

JSC @orjan 3 marca 2018 16:49
3 marca 2018 17:16

(...)Które z wymienionych zjawisk miało charakter buntu?(...)

Paktycznie każde... tylko, że w wielu przypadkach te bunty zostały zdradzone przez liderów... Do zdrajców ikonicznych należą Wiktor Orban (wspomniani już Arabowie, ale i 27:1 dla Tuska), Jarosław Kaczyński (lepsza zmiana, wygaszanie Smoleńska oraz brak przetargu na śmigłowce) oraz Nigele Farage (jako twarz Brexitu miał historyczną szansę na zostanie Premierem, a za to mamy "Żelazną Damę" Theresę May).

 

Jeśli zaś chodzi masowość i wybuchowość to opór przeciwko ACTA, które samo się wypaliło..

zaloguj się by móc komentować

orjan @telok 3 marca 2018 17:07
3 marca 2018 17:32

To już rzuciłoby na kolana.

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @stanislaw-orda 2 marca 2018 18:23
3 marca 2018 17:38

Wchodzę podzielimy się fifty fifty

zaloguj się by móc komentować

qwerty @telok 3 marca 2018 13:29
3 marca 2018 17:42

To działa jeszcze gorzej i bardziej przerażająco

zaloguj się by móc komentować

qwerty @JSC 3 marca 2018 13:33
3 marca 2018 17:44

Ponieważ z lenistwa nie chcę się nam iść na Moskwę

zaloguj się by móc komentować

qwerty @JSC 3 marca 2018 13:33
3 marca 2018 17:44

Ponieważ z lenistwa nie chcę się nam iść na Moskwę

zaloguj się by móc komentować

qwerty @JSC 3 marca 2018 13:33
3 marca 2018 17:44

Ponieważ z lenistwa nie chcę się nam iść na Moskwę

zaloguj się by móc komentować

JSC @telok 3 marca 2018 13:16
3 marca 2018 17:47

Właśnie Amerykanie się przerazili się nuklearnym dronem podwodnym Status-6:
http://www.defence24.pl/rosyjskie-atomowe-drony-czy-obawy-waszyngtonu-sa-sluszne-analiza

zaloguj się by móc komentować

orjan @JSC 3 marca 2018 17:47
3 marca 2018 20:00

Ura, ura, ura, Czapajew gieroj!

Gdy już Amerykanie ze strachu uciekną stąd, to ruski dron odnowi historyczne gwarancje dla Polski przeciw Unii, a wtedy trole dostaną schizofrenii.

PS.: ja słyszałem z godnego zaufania źródła zbliżonego do krynicy, że ten dron ma średnicę mniejszą, niż rura Nord Stream a na statecznikach ma takie rolki i tryskacze WD-40, żeby ciszej pomykał.

zaloguj się by móc komentować

telok @orjan 3 marca 2018 20:00
3 marca 2018 20:05

Podziwiam Pana cierpliwość, bo ja już dałem sobie spokój :)

zaloguj się by móc komentować

JSC @orjan 3 marca 2018 20:00
3 marca 2018 20:06

... i jest zasilane zawartością gaci Trumpa... a jest paliwa jest sporo.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować