-

telok : Wy tam telok nie kombinujcie i filozofa żałosnego z siebie nie róbcie

Pozytywny przekaz w PR1 czyli Monika Tarka i Robert Kilen

Jak może Państwo wiedzą, od jakiegoś czasu szukam pozytywnych przekazów w mediach. Ogólnie to wszyscy wiemy, że media żywią się patologią i kierują się ku odbiorcy najbardziej prymitywnemu. Kiedyś czymś absolutnie skandalicznym był format „Big Brother”, ale to były dziecinne igraszki. Teraz mamy już nawet programy, gdzie pary dobrane z „drogi” biorą śluby, czy też idą do łóżka na potrzeby programu. Ja oczywiście nie wiem tak do końca jak to jest. Czy poziom odbiorców mediów jest tak niski w swojej masie, czy też jest to taka metoda tworzenia nowego człowieka. Jeśli przyjmiemy, że takie programy są finansowane z reklam, a te reklamy muszą mieć sporą publikę by miały sens, to wnioski mogą być bardzo smutne.

Mimo tej mizerii mediów da się jednak w nich coś znaleźć. Pisałem już seriach paradokumentalnych o Alasce i Polskich truckersach.

Dziś zostawię na boku TV i opowiem o radiu. Konkretnie o Programie 1 Polskiego Radia. Ponieważ od lat wstaję o godzinie piątej, więc od niepamiętnych czasów słucham rano PR1. Kiedyś to były audycje rolnicze i mimo, żem mieszcuch, też mi się podobały, ale od pewnego czasu mamy coś innego.

Mamy więc od 5 rano do 6 audycję  "Podwójnym Espresso". Bardzo sympatyczna to audycja jest prowadzona przez małżeństwo, czyli -Monika Tarka i Robert Kilen.

Ja nie wiem jak oni to robią, ale ich rozmowy skrzą się tym lekkim dowcipem i grą słowną, którą tygrysy lubią najbardziej. Tam nie ma tej chamówy, którą nas raczy RMF czy Zetka ze swoimi wesołkami. Audycja oczywiście ma konkursy z nagrodami, ale pytania w tych konkursach są czasem bardzo zabawne. Osobiście nie jestem zwolennikiem takich zabaw i chyba Monika i Robert za tym nie przepadają, ale bardzo dzielnie chwalą uczestników konkursów, którzy na pytanie czy 2+2 to 3,4 czy 5 odpowiadają 5. Potrafią w takim momencie pocieszyć nieszczęśnika i pochwalić, że był blisko.

Muszę szczerze przyznać, że jako zatwardziały konserwatysta byłem wściekły, że mi audycje rolnicze zabrali i dali jakąś parę debili. Po czasie jednak muszę przyznać, że się myliłem. Ta audycja, czyli "Podwójne Espresso" w PR1 bardzo pozytywnie mnie na kolejny dzień nastawia. Miło z rana posłuchać błyskotliwych dyskusji między Monika i Robertem.tagi: pr1  pozytywny przekaz 

telok
14 kwietnia 2018 10:47
7     791    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
telok @telok
14 kwietnia 2018 11:29

Chyba marnie trafiłem z notką, bo chyba nikt z blogerów i komentatorów nie wstaje o 5 rano. Ja też uważam, że to pora niegodna rozsądnego człowieka, ale co zrobić. Czasem trzeba zerwać się z łóżka o świcie:)

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @telok
14 kwietnia 2018 11:44

Ja wstaję, ale brzadko słucham wtedy radia.

zaloguj się by móc komentować

telok @Grzeralts 14 kwietnia 2018 11:44
14 kwietnia 2018 11:46

To polecam PR1. Miło się człowiek rozkręca:)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @telok 14 kwietnia 2018 11:46
14 kwietnia 2018 18:50

Słucham trójki i jednynki. Tych oficjalnie komercyjnych nie daje rady. Myślę, że jedynka lepsza, choć wszystko zależy. 

zaloguj się by móc komentować

telok @przemsa 14 kwietnia 2018 18:50
14 kwietnia 2018 21:05

Trójka to była moja stacja. Rodziców w szkole podstawowej namawiałem na kupno radia z UKF, bo koledzy w szkole rzucali grepsami chyba z ITR (IMA), a ja nic nie łapałem. Później jak już to wybłagane radio miałem, to się nagrywało IMA, 60 minut i muzykę oczywiście. To było wtedy radio!

zaloguj się by móc komentować

qwerty @telok 14 kwietnia 2018 11:29
15 kwietnia 2018 08:17

dobrze trafiłeś, recenzje z własnych doznań odbioru przekazu są bardzo ale to bardzo pożądane i jeszcze jak epatują kulturą wypowiedzi to jak wykład, ktorego slucha się z otwartymi ze zdziwienia oczami, że tak można i że są jeszcze tacy odbiorcy/recenzenci oraz i że istnieja byty medialne nie wywołujace wstrętu

zaloguj się by móc komentować

telok @qwerty 15 kwietnia 2018 08:17
15 kwietnia 2018 09:41

Dziękuję za miłe słowa :)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować